Data Center

מתקני MedOne

המאפיינים ההופכים את אתרי MedOne לבחירה המושכלת במקום הבטוח ביותר לשמש כ-Data Center עבור המידע שברשות הארגון שלכם:

SpaceLine
SpaceLine

שירותי אירוח – Data Center

MedOne  מתחזקת ומתפעלת שלושה מתקנים המספקים שירותי אירוח (חוות שרתים). המתקנים הינם תת קרקעיים בעומק של 24-15 מ' מתחת לפני האדמה, בפריסה גיאוגרפית רחבה בשטח של למעלה מ-19 אלף מ"ר.

מתקני ה- Data Center (דאטה סנטר) הינם בסטנדרט בינלאומי מתקדם וברמת מיגון, שרידות ואבטחה הגבוהים ביותר המוצעים כיום במשק. כל אחד מהמתקנים ערוך לתפעול באופן עצמאי וללא תלות בגורמים חיצוניים למשך כ-72 שעות ברציפות, בהתבסס על משאבים הקיימים במתקנים והעומדים לרשותנו בעת חירום. מאפיינים ייחודיים אלו מאפשרים לנו להעמיד לרשות לקוחותינו סטנדרט גבוה של רמת שרות ועמידה ברמת שרות (SLA) קפדנית ואיכותית של 99.99% בשנה.

גמישות תפעולית – חברת MedOne מאפשרת ללקוחותיה לבחור את סוג הפתרון המתאים לצרכיהם הייעודיים על פי הגדרת דרישות ראשוניות, דרך אפיון מפורט בשיתוף עם צוות הפרויקט מחברת MedOne וכלה ביישום פתרון לאירוח מערך המחשוב במתקן.

מערך שרידות וגיבוי – מתקני ה-Data Center של MedOne עומדים ברמת Tier4 עפ"י התקן הבינ"לTIE/EIA, הן במערך החשמל והן ברמת תשתיות מיזוג אויר: מערך הזנת החשמל (AC ו-DC) של המתקנים כולל הזנת חשמל כפולה בתצורה של A+B) 2 הזנות נפרדות ובלתי תלויות האחת בשנייה) החל מחיבור המתקן לשנאים, גנראטורים, UPS, דרך לוחות החשמל ועד רמת ציוד הלקוח התומך בשתי הזנות. מערך מיזוג האוויר מאפשר ללקוח שירותי אירוח מערכות, הן באמצעות תשתית קירור אויר והן בתשתיות מיזוג מתקדמות המבוססות על ארונות מקוררי מים לתמיכה בארונות מחשבים בעלי צריכת הספק חשמל גבוהה.

מערך האבטחה – מתקני דטה סנטר של MedOne מאוישים על ידי מאבטחים ב-2 מרכזי שליטה בכל אחד ממפלסי האירוח, 24 שעות, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. אבטחת המתקנים מתבצעת ע"י 8 מעגלי אבטחה אלקטרוניים ופיזיים. מעגלי האבטחה הינם חיצוניים ופנימיים.

שרותי תקשורת / תמסורת – מתקני ה- Data Center של MedOne מהווים תחנות נחיתה לכבל התת ימי (Med Nautilus) המקשר את מדינת ישראל לעולם, ובכך הופכים את המתקנים לצומת התקשורת המרכזית של מדינת ישראל לעולם. ברוב המוחלט תעבורת התקשורת של מדינת ישראל עוברת דרך מתקני חברת MedOne על גבי כבל זה, לרבות DATA, אינטרנט וטלפוניה.

תקנות ורגולציות – מתקני הדטה סנטר של MedOne עומדים בסטנדרטיים בינלאומיים ובתקנות ורגולציות מהמחמירות הקיימות, כנדרש ממתקני Data Center. החברה מוגדרת מל"ח (משק לשעת חירום) ומקבלת תעדוף באספקת משאבים בשעת חירום. פתרונות MedOne, מותאמים להנחיות ורגולציות מחמירות של בנק ישראל, רא"מ (רשות לאבטחת מידע), מלמ"ב (הממונה על הביטחון במשרד הביטחון) וכן גופים מנחים אחרים.

קו

פתרונות האירוח של MedOne

 • שרותי אירוח (Hosting) למערכות Production ו-DR
  שירותי אירוח במתקנים תת קרקעיים, ממוגנים, מאובטחים וברמת השרידות הגבוהה ביותר בישראל, מגובים בתקן המשכיות עסקית ISO22301. 
 • מתחמי אירוח ייעודיים ו/או ארונות במתחמים שיתופיים
 • עמדות עבודה לשעת חירום – BCP: Business Continuity Planning
  אולמות תפעוליים תת קרקעיים הכוללים עמדות עבודה לשימוש מיידי בשעת חירום נקודתי/לאומי (כגון רעידת אדמה, שריפה, הצפה, מלחמה וכו'). עמדות עבודה אלה מרוהטות וערוכות לשימוש מיידי הכוללות תשתית חשמל ותקשורת וחיבור זמין למערכות הלקוח.
 • שירותי "אצבע" ושירותי מומחה – IT: Professional Services On Siteאספקת שרותי מומחה המאפשרים ללקוח לקבל שרות 7*24 לניהול מערך המחשוב שלו במתכונת של שירות עפ"י קריאה (Help-Desk) ו/או הגדרת פרופיל משרה והיקפה.

שירות אצבע כולל את הפעולות הבאות:

 • כיבוי, הדלקה או אתחול (כיבוי + הדלקה) של שרתים או ציוד מחשוב אחר (לרבות הכנסה ו/או הוצאה של כבלי חשמל ככל שידרש).
 • כיבוי, הדלקה או אתחול (כיבוי + הדלקה) של אלמנטים בתחום החשמל כגון פסי שקעים וכיו"ב.
 • חיבור ניתוק או שילוב של פעולות חיבור וניתוק בסדר כלשהו של כבלי רשת ו / או חשמל מסוגים שונים וכבלים יעודיים אחרים/ בדיקה ויזואלית של נוריות בקרה שונות.
 • הוצאה או הכנסה של התקני מדיה שונים USB/CD/DVD.
 • הכנסה ו/או הוצאה ו/או החלפה של התקני מדיה נתיקה לרבות קלטות גיבוי, דיסקים קשיחים נתיקים (שאינם דורשים פירוק השרת או מגרות מערך אחסון), מדיות אופטיות וכיו"ב.
 • הובלה של ספקים חיצוניים למסד או שרת מסוים (ללא ליווי צמוד בעת עבודת הספק החיצוני).
 • שירות אצבע מותנה בסיור מקיף במתקן הלקוח הכולל גם מיפוי מדוייק של הציוד ברמת הארון וברמת ה-U. הלקוח יהיה אחראי על מיפוי הציוד שברשותו ולעדכן על כל שינוי שחל בתכולת הציוד.
stki data center