התאוששות מאסון

המציאות של ימינו מתאפיינת ברמת אי ודאות גבוהה. בדרך כלל אנחנו מנסים לא להקדיש יותר מדי תשומת לב למחשבה שבכל רגע עלול להתרחש אירוע דוגמת מלחמה, אסון טבע, שיטפון או שריפה – וטוב שכך: תודעת קטסטרופה קבועה היא מגבלה של ממש לחיים שבהם אנחנו ממצים את הפוטנציאל שלנו. מצד שני, כשמגבשים אסטרטגיה עסקית מיטבית, חובה כן לתת את הדעת גם על ההיתכנות של קריסת מערכות. תקלה מהותית במחשבי העסק, וירוס קטלני, מתקפה במטרה לקבל כופר, אובדן מידע נרחב, נזק חמור עקב מעשה ידי אדם (בזדון או בשוגג) – כל אלה עלולים להתרחש, ובסבירות בלתי מבוטלת. מאחר שכמעט בכל עסק בימינו המחשבים וה-Data הם משאבים יקרי ערך במיוחד וקריטיים לתפעול השוטף, חובה להיערך מראש ולמצוא פתרון שיבטיח התאוששות מכל אסון שעלול לפקוד את העסק. בנוסף חשוב לוודא שאותו פתרון Disaster recovery שנבחר אכן מספק המשכיות עסקית מלאה ובפרק הזמן הקצר ביותר האפשרי.

למי חשובה במיוחד התאוששות מאסון ומדוע?

כאמור כמעט כל עסק או ארגון תלוי במידה רבה במערכות הממוחשבות ובנתונים השונים הנדרשים לצורך כל פעילות שמתבצעת בו. במקרים מסוימים ההמשכיות העסקית הינה חובה עקב דרישות רגולציה או לצרכי ביטוח. עבור מוסדות ממשלה, מערכת הביטחון, מוסדות פיננסיים, קופות חולים ועוד גופים שפעילותם קריטית גם במצבי משבר, האפשרות להתאושש אחרי כל פגיעה היא כמובן חיונית במיוחד. באופן כללי, ככל שהערך של ה-Data גבוה יותר, וככל שכל עיכוב בחזרת העסק לשגרה לאחר פגיעה מייצר נזק כלכלי רב יותר, כך מומלץ להקדיש משאבים רבים יותר למציאת פתרון Disaster recovery אפקטיבי ומלא.

הצורך ביכולת התאוששות מהירה התחדד מאוד במאה הנוכחית, שמתאפיינת באירועים חריגים במידת חומרתם: כך למשל לאחר ה-11/9 בארה"ב התגלה שחברות רבות מתקשות לחזור לשגרת פעילות תקינה גם ימים רבים אחרי האסון, גם הצונאמי ורעידת האדמה בצפון יפן (ב-2011) המחישו עד כמה קריטית היכולת להתאושש מאסון ואילו בישראל ההתרחבות ההדרגתית של האזור החשוף לפגיעת טילים היא זו שהאיצה את פיתוח הפתרונות.

התאוששות מאסון ב-MedOne

ל-MedOne פתרון Disaster recovery שנחשב לאיכותי במיוחד, בעיקר בזכות 3 יתרונות משמעותיים:

  1. היתכנות כלכלית – פתרונות התאוששות מאסון עלולים להיות יקרים באופן חריג. המודל הייחודי של MedOne מאפשר לכל לקוח להתנהל בראש שקט – מבלי להשקיע סכומי כסף גבוהים שהופכים את השירות ללא משתלם ואפילו בלתי אפשרי בחלק מהמקרים. הבסיס לכך הוא הגמישות המרבית של הפתרון, ובפרט האפשרות לשלם בשגרה רק עבור האחסון של עותק הגיבוי של הנתונים הקריטיים – ובמידת הצורך להפעיל תהליכי התאוששות מקיפים יותר (שמטבעם מחייבים משאבים רבים יותר).
  2. היעדר תלות בתקשורת עם תשתיות מעבר לים – הפתרון נשען על תשתיות מקומיות בלבד, כך שהוא פועל היטב גם במצב חירום שבו נפגעים קווי תקשורת המחברים את ישראל אל העולם.
  3. פתרון Disaster recovery על בסיס טכנולוגיה מתקדמת, מבלי שיכביד על התפעול השוטף.

לפרטים נוספים בנושא התאוששות מאסון - השאירו פרטים