גיבוי בענן MedOne

אחת השאלות החשובות העולות בנושא מאגרי מידע טכנולוגיים עסקיים, ולגביה מתלבטים ארגונים רבים, היא האם כדאי לארגון להשתמש בשירות חיצוני של ענן גיבוי, או שניתן להסתפק בגיבוי מאגרי הנתונים על השרתים בהם משתמש הארגון, המשמשים אותו לעבודה השוטפת. על מנת לענות על שאלה מהותית וחשובה זו, נפתח בהסבר לגבי פתרונות הגיבוי של חברת MedOne, נציג את יתרונותיהם ביחס לארגונים ונסביר על משמעותו הרבה של ענן גיבוי עבורם.

Cloud Backup Release 3 - פתרון גיבוי פשוט ויעיל של MedOne

פתרון הגיבוי בענן Cloud Backup Release 3 הוא פתרון פשוט ויעיל להפעלה, המתבצע ישירות מתוך פורטל הגישה של הלקוח ב-MedOneCloud. פתרון זה מאפשר גיבוי מלא של מאגר נתונים מתוך השרתים המקומיים המצויים בבעלות הלקוח או לחלופין, גיבוי אל שרתי ה-Datacenter של MedOne, מתוך פלטפורמת הענן בה משתמש הלקוח כתשתית למאגר המידע שלו.

פתרון גיבוי זה, תומך במערכות ההפעלה LINUX ו-Windows (מגרסה 2003 ואילך), ומוצע ב-3 תכני שירות שונים – Essential, Advanced ו-Enterprise.

תכני השירות כוללים בין היתר:

  • תמיכה בפלטפורמות IaaS (פרטיות, פומביות או אירוח).
  • ניטור עומס עבודה בלתי צפוי.
  • נגישות אל שרתי הלקוח.
  • גיבוי משני בתדירות הנקבעת מראש.
  • שקיפות מידע טכני וסטאטוס עבודה בכל זמן נתון ובגישה נוחה למשתמש.
  • אפשרות בחירה בין גיבוי קבצים או תיקיות שלמות לנוחות הלקוח.
  • דו"חות עבודה שונים (שיחזור, גיבוי, סיכום וכדומה).

יתרונותיהם הרבים של פתרונות הגיבוי בענן שלנו

חסכון משמעותי

חיסכון בזמן, עלות ומשאבים - פטור מהשקעה בתשתיות, עובדים מקצועיים ומחלקות IT

מתן פתרון מיידי

פתרון לנושא ההמשכיות העסקית של הארגון והמהירות בה יוכל להתאושש מאסון טכנולוגי אפשרי, שהוא אחד הצעדים להם נדרש כל ארגון בתהליך Disaster Recovery​

טכנולוגיה מעודכנת

פטור מהצורך בשדרוג, עדכון, החלפת רכיבים, הרחבות ובדיקה של התשתית הקיימת שמטרתם להתאימה לסטנדרטים הבינלאומיים המשתנים במהירות.

שקיפות פנים ארגונית

שקיפות מידע פנים ארגונית בקלות ומהירות ​

שקיפות חוץ ארגונית

גישה רציפה חוץ-ארגונית דו-כיוונית של מורשי כניסה למערכת (משקיעים, בעלי מניות, ספקיו ושותפיו העסקיים של הארגון) המאפשרת שקיפות מידע ורמת עדכון ארגונית גבוהה

בטחון ושקט נפשי

אין חשש לנזק ואובדן מאגר הנתונים יקר הערך של הארגון, דאגה זו נפתרת על ידי העתקה (גיבוי) של מאגר הנתונים בצורה רציפה מהשרתים של הארגון אל פלטפורמת הענן של הספקית או על ידי כתיבת הנתונים ישירות אל פלטפורמת הענן, כשבמקביל, מגובים הנתונים שוב וברציפות לשרתי הספקית.​

לפרטים נוספים, מלאו את הטופס

האם שירותי גיבוי ענן נחוצים לכל ארגון?

מטרת הגיבוי משתנה בין המשתמשים השונים. קיימים משתמשים שמטרתם לשתף קבצים עם משתמשים אחרים או משתמשים שמטרתם לגבות מסמכים וקבצים חשובים ליתר בטחון ולשימושם האישי בלבד. שאלת הכדאיות והנחיצות בשירות גיבוי בענן לעסקים ולארגונים, שבה ועולה, מאחר ולא כל פתרון גיבוי המתאים למשתמש פרטי, יתאים גם עבור גוף ארגונים גדולים. גופים ארגוניים אלו, מטבעם, מתחזקים מאגרי מידע עצומים בגודלם, שחלקו מוגדר כסודי ורגיש. העובדה שהמידע הינו רגיש בחלקו, מעלה דילמות בקרב רוב המגזר העסקי הנוגעות לכדאיות והיעילות של שירות זה גם כיום. 

בעבר, נאלצו ארגונים רבים לרכוש תשתיות יקרות, להעסיק אנשי מקצוע ולהקים מחלקות IT בארגונם, גם אם תהליך הליבה של הארגון אינו קשור לתחום הטכנולוגיה הדיגיטלית. ללא יותר חלופות, נאלץ ארגון כזה להשקיע משאבים רבים (זמן וכסף) על מנת לשמור על מאגר הנתונים שלו בשליטתו. כיום, החלופה במגזר העסקי הבינלאומי, היא שימוש בספקיות ענן חיצוניות, התומכות בחלקים מתהליכי המשנה העסקיים של הלקוחות שלהן. 

לאלו סוגי ארגונים יתאימו במיוחד שירותי גיבוי?

ארגון הבוחר להשתמש בספקיות ענן חיצוניות, יכול להרשות לעצמו להתמקד בתהליכי הליבה שלו ובשאיפותיו האסטרטגיות העתידיות, וכך למעשה פוטר את עצמו  מההתעסקות ומהשקעת המשאבים בתחומים הרחוקים מהתמחותו המקצועית (כמו למשל אחסון הנתונים שלו וגיבוים). 

עבור מאגרי נתונים גדולים של ארגונים בתשתיות IT, שימוש בספק חיצוני תהיינה תמיד אופציה עדכנית, חדשנית ומקצועית עם רמת יכולת גבוהה ביחס לארגון שאינו עוסק בתחומי הגיבוי באופן מקצועי.


את סוגי הארגונים שעבורתם יתאימו שירותי גיבוי בענן ניתן למנות באופן הבא:


  • ארגון או עסק שמחפש פתרון יעיל לנושא ההמשכיות העסקית ומבקשים להתכונן מראש לכל מקרה של סיכון אפשרי למאגר המידע שלהם.
  • ארגון או עסק ששואף להתמקד בתהליכי הליבה שלהם ולהשאיר את "כאב הראש" הטכנולוגי למקצוענים.
  • ארגון או עסק שמבקש לחסוך במשאבים אבל רוצה להישאר מעודכן טכנולוגית, תוך שימוש בתשתית ייעודית המתאימה לצרכיו באופן מדויק.

אולי יעניין אותך