המשכיות עסקית

תקלות מתרחשות. כל עסק חשוף לפגיעה. התלות שלנו במחשבים ובמידע שאצור בהם עצומה. בהתאם הנחת העבודה של כל מנהל אחראי ומחושב צריכה להיות שגם המחשבים בארגון או בעסק שעליו הוא מופקד יקרסו, ייפרצו או יושבתו, בין אם עקב פעילות זדונית ובין אם עקב טעות אנוש, שריפה, רעידת אדמה או כוח אחר. המפתח להתמודדות נכונה עם מצבים אלה הוא הבטחת המשכיות עסקית תוך זמן קצר במיוחד.

מה זו המשכיות עסקית?

כשהנחת העבודה היא שתקלה או מתקפה הן רק עניין של זמן, ולנוכח העובדה שאובדן מידע חיוני עלול להשבית את פעילות העסק ולהוביל לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים, ניהול סיכונים מושכל מחייב נקיטת אמצעים כדי לוודא שהעסק יוכל להמשיך להתנהל כרגיל בכל איומי הייחוס בישראל, מלחמה, רעידות אדמה, מזג אויר קיצוני, סייבר טרור וכו. למשל מתקפת כופר, כשווירוס חודר אל המחשבים או כשהם שובקים חיים בשל תקלה טכנית – נדרשת למעשה ההמשכיות העסקית שתבטיח את המשך הפעילות של הארגון המשכיות עסקית מיטבית כוללת שני מרכיבים: שחזור מלא ומדויק לחלוטין של כלל המידע העדכני בכל המחשבים בארגון או בעסק, והתאוששות מהירה כך שפרק הזמן שבו העסק לא פועל בשגרה יהיה מינימלי.

מדוע המשכיות עסקית חשובה ולמי?

יכולת התאוששות מאסון מחשובי תוך זמן קצר ומבלי שייגרם כל נזק חשובה לכל עסק ולכל ארגון – ובפרט לאלה שפועלים בתחומים מוטי מידע, כלומר ה-Data מהווה משאב יקר ערך במיוחד עבורם. דוגמה מצוינת לכך היא חברת ביטוח שלמאגר המידע שכולל את לקוחותיה על כל הפוליסות שלהם חשיבות קריטית, ובנוסף הרגולציה מחייבת אותה להגן על הדאטה. גופים נוספים שמבחינתם המשכיות עסקית אינה "רק" המלצה חמה אלא הכרח המציאות הם בנקים וגופים פיננסיים אחרים, חברות היי-טק, בתי חולים ושירותי בריאות, מוסדות ממשלתיים וכאמור כל עסק או ארגון שפעילותו נשענת על מידע רחב היקף שמתעדכן בתדירות גבוהה.

מחשוב בענן

המשכיות עסקית ב-MedOne

MedOne  הוסמכה לתקן ISO22301 שמבטיחה עמידה ב-SLA בהתאמה לאיומי הייחוס של ישראל, כך שכל המתקנים יהיו זמינים בארועים מסוג זה.

לטובת לקוחותינו הקמנו את MedOneDR ו- MedOneBU פתרונות המשכיות עסקית ו-DR מהמתקדמים בשוק הישראלי, פתרונות שמשלבים, מתקני אירוח, מתודולוגיה וטכנולוגיה, הטכנולוגיה המתקדמת של חברת MedOne מבטיחה מענה אפקטיבי במיוחד לצורך יכולת התאוששות מאסון (Disaster recovery). ההמשכיות העסקית המיטבית מושגת באמצעות תוכנה לשכפול נתונים שפועלת באופן רציף ומעדכנת בזמן אמת את מאגר הגיבוי שנשמר בענן מאובטח היטב ומוגן לחלוטין.

הגיבוי המלא והמיידי בזמן אמת מבטיח שבכל נקודת זמן כל הדאטה שלכם נמצאת לא רק על מחשבי העסק או הארגון, אלא גם בענן. בהתאם, ברגע שתתרחש תקלה כזו או אחרת, ניתן לשחזר את כל מערכות המחשב ואת כל מסדי הנתונים בשלמותם – ולאפשר לכם להמשיך לפעול ללא שום השבתה.

 

לפרטים נוספים בנושא המשכיות עסקית - השאירו פרטים