Traiana העבירה את חוות שרתי הפיתוח והמחקר שלה לאירוח במתקני MedOne

חברת Traiana, המפתחת את הפלטפורמה המובילה בעולם בתחום עיבוד עסקאות פיננסיות, העבירה את חוות שרתי הפיתוח שלה למתקני MedOne. זאת במטרה לקבל רמות SLA גבוהות יותר של שרידות וזמינות לצד יכולות גידול והתרחבות התואמים את פעילותה בישראל
פרופיל לקוח:

חברת Traiana מספקת שירותי עיבוד וסליקה למסחר בין מוסדות פיננסיים כגון בנקים, ברוקרים, קרנות גידור, משקיעים מוסדיים ואחרים. עם הגידול המואץ בהיקפי המסחר במוצרים פיננסיים בעולם, נוצר צורך בשירות גלובלי המאפשר אוטומציה של טרנזקציות בנפח גדול, תוך הפחתת סיכונים ועלויות לכל השחקנים בשוק. Harmony , השירות שמספקת החברה, מהווה כיום את הסטנדרט העולמי בתחום המט”ח, והוא נמצא בשימוש ע”י 50 הבנקים הגדולים בעולם. שירות Harmony מעבד מיליוני עסקאות מדי יום, בהיקף של טריליוני דולרים.
החברה, שהחלה את דרכה כסטארט-אפ ישראלי בשנת 2000, מספקת כיום פלטפורמה המשרתת את מרבית תעבורת הסחר במט”ח בעולם. המערכות של Traiana הנן כה קריטיות ומשמעותיות, שכל כשל בהן עלול לגרום למשבר גלובלי במסחר במט”ח.

הסיטואציה העסקית:

” Traianaו-EBS הינן חברות בנות של ICAP, שהינה חברה ציבורית בריטית הנחשבת לקבוצת הברוקרים הבין בנקאיים הגדולה בעולם. מסיבה זו אנו נדרשים לסטנדרטים גבוהים של זמינות ושרידות וליכולת עמידה בביקורת מתמדת מצד גופים חיצוניים ורגולטוריים. התקלה הקטנה ביותר, כמו למשל נזילה ממתקן המים הקרים של העובדים, העמידה אותנו בסכנת הצפה והבהירה לנו שאנו מבזבזים זמן ומשאבים מיותרים על פעילות שאינה נמצאת בליבת העשייה שלנו”.

“פעילות הפיתוח של Traiana מתנהלת על גבי מאות שרתים, עשרות מערכי אחסון ומאות מסדי נתונים. במקביל קיימים שרתים רבים המספקים מענה לפעילות המטה כגון מערכות ארגוניות, קבצים, פורטלים וכד'” מספר שי ארנון, סמנכ”ל  ה-IT של Traiana. “ההתפתחות והגידול בפעילות החברה, לצד העבודה בסטנדרטים בינלאומיים ורגולטיביים, יצרו אוסף של אתגרים בעבודה עם חוות שרתים פנימית. מהר מאוד מצאנו את עצמנו מקדישים משאבים משמעותיים ומיותרים בהשבחת תשתיות החשמל והמיזוג.”

עם התרחבות היקף העבודה בישראל, וכאשר חוות שרתי הפיתוח המקומית בישראל הגיע לקצה גבול ההתרחבות שלה, הוחלט ב-Traiana לבצע העברה של חוות השרתים לאירוח בחברה המתמחה בכך.

“כבר בביקור הראשון במתקן של MedOne ראיתי שמדובר ברמה אחרת”, מספר ארנון. “כחברה הפועלת בכל רחבי העולם, עם מערכת קריטית שאסור שתיפול אפילו לחלקיק שניה, אנו יודעים דבר או שניים על זמינות ושרידות, ועובדים מול חוות אירוח הנחשבות והמובילות מסוגן בעולם.
עם זאת, מכיוון שהיה מדובר בחוות שרתי פיתוח בישראל, הנחנו באותה נקודת זמן כי העלות העודפת, הנדרשת לרמות ה-SLA הגבוהות יותר של MedOne, אינה נדרשת לנו ובחרנו בספק שענה על שיקולי העלות שלנו.

התרחבות השירותים שלנו בישראל, והעלייה המתמדת בדרישות האיכות שלנו, לא אפשרו לנו להמשיך עם אותו ספק. הבנו שהמחיר שאותו אנו עשויים לשלם במקרה של השבתת מערכות יהיה גבוה הרבה יותר, מחישוב  עלות השירות עצמו.
וחיפשנו שירותי אירוח ממוקדים ומתקדמים, שיוכלו לעמוד ברמת ה-Uptime וה- SLA הנדרשות, גם במחיר עלות גבוהה יותר.

הפיתרון:

ההתנסות בעבודה עם ספק האירוח הקודם ואי יכולתו לעמוד בהיקפי העבודה של Traiana, הובילו להחלטה להעביר את כל שרתי החברה למתקני חברת MedOne. “הבחירה במתקני MedOne נעשתה לאור ההבנות שסביבה זו מספקת את הרמה הגבוהה ביותר של תשתית לאירוח שרתים במתכונת של Cage ייעודי עם רמות שרידות ואבטחה המשתווים למתקנים המובילים בעולם ועם יכולת גידול מהירה בתצרוכת חשמל וגודל הכלוב”, מסביר ארנון. “מהרגע הראשון יכולנו לראות ש-MedOne הינה חברה שנושא האירוח מצוי עמוק בתוך ה-DNA שלה. העובדה שבחברת MedOne מתמקדים באירוח, מייצרת עבורי, כלקוח, המון יתרונות, הן מבחינת מקצועיות ומקצוענות, והן מבחינת הוותק והניסיון שלהם, המאפשרים לי לפתור כל בעיה – תוך דקות. אני יכול לומר בלב שלם שהאנשים של MedOne הנם הטובים מסוגם בתחום”.

שיקולים נוספים שהנחו את הבחירה בפיתרון של MedOne:

  • מערך האבטחה במתקן מתאפיין בסטנדרטים הגבוהים ביותר, הן מבחינת המערכות המותקנות והן מבחינת נהלי הביטחון הנהוגים במקום.
  • המתקנים מוגנים באמצעות מעטפת מאסיבית של בטון מזוין (מעטפת כפולה), מערכות אבטחה מתקדמות (בקרת הכניסה ועוד) ושומרים המאבטחים את המתקן 24/7.
  • רמת SLA המבטיחה זמינות של 99.99% בשנה.
  • רמות גבוהות של מידור בתוך המתקן, בין חלקיו השונים.
  • צוות מאבטחים הנבחר בקפידה לאחר מיונים רבים ובדיקות מהימנות מקיפות.
  • ניטור כל הדלתות והכניסות על ידי מערכת בקרת הכניסה הכוללת כרטיסי קרבה, קוראי כף ביומטרי ותאי סינון הנותנים מידור מרבי בין חלקיו השונים של המתקן לנתיב ההגעה של כל מבקר.

מערך האירוח  שהוקם עבור Traiana מצוי בכלוב ייעודי הכולל שרתים וציוד תקשורת בבעלותה המלאה של Traiana ובגישה בלעדית של אנשיה. הציוד כולל ארונות עם מאות שרתים, מערכי אחסון וציוד תקשורת מתקדם. מתקני MedOne מספקים ל-Traiana מענה כולל ושלם לשרידות והמשכיות עסקית תוך עמידה ביעדי SLA מחמירים התואמים את הסטנדרטים הבינלאומיים לפיהם פועלת החברה ברחבי העולם.

תוצאות:

העברת חוות השרתים למתקני MedOne הושלמה בצורה חלקה ובפרק זמן קצר להפליא.
תודות לסטנדרטים הגבוהים של MedOne, יכולים כיום אנשי Traiana ליהנות משקט נפשי וידיעה שמערך השרתים שלהם פועל, בטוח וזמין תמיד.

“אחד הדברים שלמדנו מהעברת השרתים למתקן של MedOne היה שמדובר בתהליך פשוט יחסית ולא יקר”, מספר ארנון. “בסיוע אנשי MedOne הכנו את תשתית התקשורת במתקן ומהרגע שהיא הייתה מוכנה ביצענו את המעבר בלילה, תוך מספר שעות.
בבוקר שלמחרת פעלו כל השרתים כרגיל והמהלך היה שקוף לחלוטין מבחינת המשתמשים שלנו”.

“מבחינתי מדובר בעולם אחר של שירות ושקט נפשי”, מוסיף ארנון. “היום אני יודע שהשרתים שלי נמצאים באתר הנמנה על האתרים המובילים בעולם, המספק לי Uptime אמיתי ולא רק על הנייר. מעבר לכך, כל פעולה שאנו מבצעים, מהכנסת שרת חדש ועד טיפול בשרת קיים, זוכה לשיתוף פעולה ותמיכה מלאה מצד צוותי MedOne, המפגינים רמת שירות ראויה להערכה.”
בכל רגע נתון ניתן לראות את כמות המשאבים המושקעת בכדי להבטיח שלקוח כמונו ועוד שורת לקוחות עם חוות שרתים הנחשבות להכי קריטיות במדינה, יזכו לרמה הגבוהה ביותר של אירוח. לשקט הנפשי הזה באמת אין תחליף.”

“במבט לאחור אפשר לומר היום שההליכה עם  שותף שהוא פחות מהטוב ביותר, התגלתה עבורנו כטעות ועלתה לנו בהרבה זמן, כסף ועוגמת נפש”, מוסיף ארנון. “כשקולגות שלי שואלים אותי היום על אתר אירוח מומלץ, אני אומר להם ללא כחל ושרק שזה חייב להיות מישהו שאירוח שרתים הנו הלחם והחמאה שלו. במילים אחרות, מישהו כמו MedOne.”

ב-Traiana מסתכלים כבר קדימה על השלבים הבאים: “בחברת האם שלנו ICAP יודעים להעריך את יכולות הפיתוח המצויות בישראל ויש כבר כוונות להעביר חלק ממרכזי הפיתוח של החברה ברחבי העולם לישראל”, מסכם ארנון. “אין ספק שבמקרה כזה נזדקק להרחבה משמעותית של סביבת האירוח שלנו, מה שמחזק מבחינתנו עוד יותר את הבחירה ב-MedOne

המציעה אפשרויות גדילה והתרחבות הגדולות מסוגן בתחום”.

ארנון מסכם ואומר: “העברת חוות השרתים לאירוח במתקני MedOne הוכיחה את עצמה בכל ההיבטים. קיבלנו מענה שלם וכולל לרציפות והמשכיות עסקית, תוך צמצום הסיכונים להשבתות והבטחת Uptime מרבי. עכשיו אפשר סוף סוף לישון בשקט בלילה”.

 

תקציר הפיתרון:

פרופיל לקוח

Traiana מספקת שירותי עיבוד וסליקה למסחר בין מוסדות פיננסיים כגון בנקים, ברוקרים, קרנות גידור, משקיעים מוסדיים ואחרים. Harmony , השירות שמספקת החברה, מהווה כיום את הסטנדרט העולמי בתחום המט”ח, והוא נמצא בשימוש ע”י 50 הבנקים הגדולים בעולם. שירות Harmony מעבד מיליוני עסקאות מדי יום, בהיקף של טריליוני דולרים.


הסיטואציה העסקית:

עם התרחבות היקף העבודה בישראל, הגיעו ב-Traiana למסקנה כי ספק שירותי האירוח הקיים אינו מסוגל לספק את רמת ה-Uptime וה-SLA הנדרשות והוחלט להעביר את חוות השרתים של החברה לאירוח בחברה המתמחה בכך.

הפיתרון:

העברת כל השרתים למתקני חברת MedOne, לאור ההבנות שסביבה זו מספקת את הרמה הגבוהה ביותר של תשתית לאירוח שרתים במתכונת של Cage עם רמות שרידות ואבטחה המשתווים למתקנים המובילים בעולם ועם יכולת גידול מהירה בתצרוכת חשמל וגודל הכלוב.

תוצאות :

העברת חוות השרתים למתקני MedOne הושלמה בצורה חלקה ובפרק זמן קצר להפליא, הודות לסטנדרטים הגבוהים לפיהם פועלת MedOne. היום יכולים אנשי Traiana ליהנות משקט נפשי וידיעה שמערך השרתים שלהם פועל, בטוח וזמין תמיד. 

יתרונות:

  • העברה מהירה, חלקה ונטולת תקלות של חוות השרתים.
  •  גמישות מירבית ויכולת גידול ברמות השרידות הגבוהות ביותר שניתן להשיג.
  • חיסכון פוטנציאלי של מיליוני שקלים הודות ליכולת לשמור על Uptime רציף של המערכות.
השארת תגובה