חברת האירוח MedOne וחברת הטכנולוגיה HP הקימו שני מרכזי מחשוב חדשים עבור מפעל הפיס: חדר מחשב ראשי חדש בבניין הראשי של הארגון וחדר גיבוי (DR) במתקן ה-Data Center של MedOne  בטירת הכרמל.

הפרוייקט זכה בתחרות מצטייני המחשוב IT Awards 2014 של אנשים ומחשבים בקטגוריית תשתיות וטכנולוגיה ואות הצטיינות הוענק ל-MedOne בזכות תרומתה להצלחה.

במכרז מאתגר ומורכב שקיים מפעל הפיס להקמת חדרי מחשב חדשים והעברת ציודי המחשוב האישי של עובדי חטיבת המחשוב – לבניין חדש ולאתר גיבוי חדש, זכו חברותHP  ו-MedOne.
HP נבחרה להקמת אתר המחשבים הראשי של החברה במטה החברה בתל אביב והעברת כל מערכות הארגון מהאתר הישן באזור לאתר החדש ואילו MedOne נבחרה לארח את אתר ה-DR (Disaster Recovery) במתקן המתקדם של MedOne בטירת הכרמל, כאשר חברת HP ביצעה בפועל את העברת מערכות ה-DR.

האתגר

ביצוע 2 הפרויקטים המרכזיים, לרבות כ-20 פרויקטי משנה נוספים שבוצעו ע”י עובדי המפעל, בזמן שיא של כ-4 חודשים, כולל תכנון וביצוע בפועל, ללא השבתת המערכות, תוך איפשור עבודה רצופה ותקינה של מפעל הפיס וכמובן בעלות-תועלת מירביים.

הפתרון

MedOne, חברת שירותי האירוח ואחסון מערכות המחשוב המתקדמת בארץ, נבחרה למשימה בזכות הסטנדרטים הגבוהים שלה לאבטחה וגיבוי המתקיימים בכל אחד משלושת מתחמי האבטחה התת קרקעיים שלה: ארונות הוסטינג מובנים בעלי יכולת שרידות גבוהה, עמידה ברמת  SLA גבוהה ביותר (99.99%), אבטחה מקיפה של 8 מעגלי אבטחה ומערכות חשמל המבטיחות יכולת עבודה עצמאית של 72 שעות בעומס מלא (יכולת ייחודית למתקני MedOne).

MedOne נתנה למפעל הפיס את המענה האיכותי ביותר למכרז ובצעה את פרויקט הקמת מתחם ה-DR במשך כשבעה שבועות שכללו: הקמת מתחם ייעודי עבור האירוח של מערכות ה- DRP   של הפיס, חיבורן בערוצי תקשורת רבים לנקודות המכירה של הפיס, וחיבור מתחם האירוח לחדר התקשורת של MedOne באמצעות תשתית תקשורת ייעודית למפעל הפיס.
עם סיום הקמת מתקן הגיבוי במהירות ועל הצד הטוב ביותר, הועברו מערכות המחשוב אליו עד לסיום הקמת חדר המחשב הראשי החדש, ע”י חברת HP ועובדי המפעל.

בשיאו של פרויקט המעבר, בעת  השבתת חדר המחשב הראשי למשך כיממה  לצורך העברתו הופעל אתר הגיבוי ב- MedOne כאתר ראשי לביצוע כל הפעולות העסקיות העיקריות של הפיס ובכלל זאת כל מערכות המכירה, תומכות המכירה וכן מערכות פנים ארגוניות חשובות.

לאורך כל תקופת ההקמה ומעברי  של חדרי המחשב, נשמרה רציפות השירות של מערכות המחשוב באופן מלא וללא כל פשרות.

מנהל הפיתוח העסקי של תחום ה-Data Centers ב-HP ישראל – יקי שאלתיאל, שריכז את הפרוייקט מצד HP מספר: “את הקמת מערך ה-DR כולו הובילו מנכ”ל MedOne רוני שדה יחד עם מנהלת מחלקת הפרוייקטים טלי הררי ומנהלת המכירות זרינה נישנוב, שעבדו בשיתוף פעולה מלא עם צוות HP ועם אנשי מפעל הפיס. באופן זה התאפשרה הקמת האתר בהצלחה גדולה כאשר כל ההחלטות התקבלו במשותף, בשקיפות מלאה ובמהירות.”

2 אתרי המחשוב החדשים של מפעל הפיס הוקמו ברמת שרידות TIER 4 שהינה מהגבוהות הקיימות בישראל ובוצעו תוך עמידה ביעד של המשכיות עסקית מלאה ומניעת הפרעה כלשהי למכירות מפעל הפיס (התלויות באופן מלא במערכות המחשוב).

רוני שדה, מנכ”ל MedOne, מסכם ואומר: “מדובר בעוד פרויקט גדול ומאתגר ש- MedOne לקחה על עצמה, המחייב עמידה בלוחות זמנים מאתגרים, תוך עמידה ביכולות האבטחה והגיבוי הגבוהות ביותר ואחריות על רציפות מלאה של עבודה. אני יכול לומר בגאווה רבה שעמדנו במשימה בהצלחה רבה.”

לדברי סמנכ”ל המחשוב – מר דניאל נחום – הפרויקטים שבוצעו ע”י HP היו חלק מפרויקט אסטרטגי של פינוי בניין חטיבת המחשוב של מפעל הפיס באזור. פרויקט מורכב זה כלל בנוסף לפרויקטים שבוצעו ע”י חברת HP, פרויקטים נוספים שהעיקריים שבהם היו מעבר לבניין חדש לעובדי המחשוב, מעבר למרכז לוגיסטי חדש והעברת תכולת המחסנים אליו וכן פרויקטי בינוי נוספים שאיפשרו את הפרויקט המחשובי. דגש מיוחד הושם בפרויקט על ניהול הסיכונים ושיתוף כל הארגון.  הפרויקט שילב את כלל היחידות הארגוניות במפעל הפיס שהיו מעורבות לעומק בפרויקט ותרמו רבות להצלחתו. הפרויקט כלל עשרות תתי פרוייקטים רגישים שבוצעו במקביל ותוך היצמדות ללוח זמנים צפוף שהוכתב לפרויקט. מר נחום ציין כי מדובר במבצע חריג בהיקפו בתחום המחשוב בישראל. “אנו מרוצים מאוד מאיכות הפיתרון שהתקבל כתוצאה משיתוף הפעולה ומהיכולות הניהוליות והטכנולוגיות שהציגו כל השותפים בפרויקט לרבות אנשי מפעל הפיס, הספק הראשי חברת HP וכל יתר הספקים והיועצים שהיו מעורבים בפרויקט”.

לדברי  שרגא פרנס – מנהל אגף תשתיות וטכנולוגיה (CTO) במפעל הפיס – בנוסף לעבודה המשותפת והאינטנסיבית ביותר של עובדי אגף התשתיות עם אנשי HP, בוצעו במקביל עוד כ-20 פרוייקטים רוחביים שנועדו להכין ולתמוך בתהליכי העברת חדרי המחשב ועובדי אזור לבניין החדש, כגון: הקמת תשתיות חדשות ונפרדות עבור מערכות ה-DRP כהכנה לקראת העברתן ל- MedOne, הקמת מערך אחסון וגיבוי חדש, הקמת רשתות תקשורת LAN חדשות וכן תקשורת WAN לאלפי נקודות המכירה של המפעל והעברת הטלפוניה.

השארת תגובה