נכתב ע"י: אפיק פלג, MedOne

היום, כשכמעט כולם כבר בענן, מסתבר שעדיין קיימת רתיעה מאלמנטים שונים שמייצג הענן בכלל והציבורי בפרט, ביחס לעולם הData Center המסורתי.

ככה זה, לא קל להסתגל לשינויים טכנולוגיים, ולא פשוט להפרד מהישן והמוכר ולפנות מקום לחדש. אבל כשמדובר בענן ציבורי, היתרונות והיכולות שהוא מאפשר רבים כל כך, שהם מגמדים כל טענה סותרת.

מפגינים זמישות

אחד מערכי המוסף המשמעותיים ביותר של ענן ציבורי אל מול Data Center מסורתי ומוכר, הוא הזמישות (Agility)  – זמינות וגמישות המשאבים. היכולת להקטין ולהגדיל משאבים על פי העומס, הנה אחת התכונות הדומיננטיות של הענן, ההופכות אותו לכלכלי ביותר עבור לקוחותיו. משתמש המנהל את משאבי המחשוב שלו בצורה מושכלת ויודע בעזרת כלים סטנדרטים המסופקים לו לנהל את משאבי הענן שלו, רואה בסופו של דבר הוזלה משמעותית בחשבונית החודשית שלו ומגדיל את יחסי העלות – תועלת שלו.

התפיסה הגורסת כי ענן ציבורי הוא משאב יקר, אינה נכונה בעליל, והיא מגיעה בד"כ משחקני "העולם הישן", יצרני חומרה ואחרים המרגישים "שהגבינה זזה להם".
צריך להבין  שחוקי המשחק השתנו והכישורים הנדרשים כיום ממנהלי המחשוב, על מנת לשמור על תקציבי IT הגיוניים – הם אחרים. ספקי הענן ו-MedOne בראשם, מעניקים היום כלים ללקוחות להתנהלות חכמה וחסכונית בענן וכך גם מונעים "הפתעות" בסוף החודש.

על אוטומט

יתרון גדול נוסף לעבודה בענן ציבורי הוא נושא האוטומציה וכלים רבים נוספים הממזערים מאד את הסיכוי ל"טעויות אנוש". יכולות אלה אינן אפשריות בעולמות ה Data center הישן והעננים הפרטיים , בהם הניהול הינו עצמאי וידני. בנוסף, ספקי הענן הגדולים מעסיקים מומחים בתחום אשר הידע והנסיון שלהם בענן גדולים בדרך כלל מאלה של אנשי תשתיות הלקוח. כך שעצם הגדרת הפרמטרים הרלוונטיים על ידם, מהווה גם היא יתרון משמעותי.

בטוחים בענן

בעבר היה נושא נושא אבטחת המידע נקודת תורפה במעבר לענן, אולם במהלך השנים עברו טכנולוגיות הענן כברת דרך משמעותית. כיום, בעננים כמו העננים של MedOne, ניתן לומר בוודאות כי רמת האבטחה המסופקת הינה לרוב יותר גבוהה מרמת האבטחה שהלקוחות מאפשרים לעצמם ב-Data Center הפרטי שלהם.

ספקי הענן הגדולים דוגמת MedOne רואים בהשקעה בפתרונות אבטחת מידע בענן כדרך ליצור בידול ולהגדלת ההכנסות ולכן מקדישים תקציב גדול לתחום אבטחת המידע, שהינו גדול משמעותית מהתקציב שמשקיעים לקוחות פרטיים.

פתרונות האבטחה של ענני MedOne  הם מהמובילים בעולם והמתקדמים בשוק הIT. בידול זה מושך אל החברה לקוחות רבים ומייצר הכנסה וערך מוסף רב ללקוחות. MedOne מציעה גם התחברות היברידית (המשלבת תקשורת עם מספר רב של סביבות מחשוב מרוחקות) לסביבות ה- On Premise  של הלקוח ושמירה על ההשקעות הקיימות שלו

תרגיש חופשי

בחינה של המגמות בעולמות התוכנה כיום משקפת מציאות בה כל שחקני התוכנה הגדולים נעים במהירות לאספקת שרותי תוכנה דרך ענן ציבורי שהם מספקים, תוך שהם בעצם "כופים" על לקוחותיהם את השימוש בענן הציבורי שלהן אם לצרכי גיבוי ואם לצורך הנגשת שירותים ללקוחות חיצוניים.

בנקודה זו קיימת ביקורת גדולה על שחקני הענן הגלובליים ועל נושא ה -lock  וה – unlock שהופך את הלקוחות,ללקוחות שבויים ובהמשך – ממורמרים.

MedOne , שלא כמו יתר שחקני הענן הגדולים, מספקת ללקוחותיה ענן ציבורי המושתת על כלים ומוצרים סטנדרטים לחלוטין, עובדה המאפשרת להם להכנס ולצאת מהענן בקלות רבה.

לקוח הבוחר לסיים את ההתקשרות מכל סיבה שהיא, יכול לעזוב ולחזור ל-Data Center  הפרטי שלו בשלוש לחיצות עכבר, כאשר ההתחייבות שלו כלפי MedOne היא לשעת עבודה אחת!

לשמחתנו ישנה מגמה עכשווית של שחקני ענן גלובליים רבים המאמצים גם הם בפתרונותיהם כלים סטנדרטים, וכך מקלים על לקוחותיהם להתנתק מהענן.

 

השארת תגובה