שירותי אחסון אתרים MedOne

ארגונים ובתי עסק רבים מנהלים כיום את עסקיהם בסביבת עבודה ממוחשבת. עבור חלקם – סביבת העבודה הממוחשבת מהווה רק חלק בתהליך הליבה הכולל של בית העסק, בעוד האחרים נסמכים על סביבת עבודה וירטואלית מלאה (Pure Play) כבסיסם העסקי השוטף, בין היתר ע"י שימוש בשירותי אחסון אתרים.

העבודה היומיומית דרך אמצעי תקשורת הנתונים השונים מייצרת מידע ונתונים המצטברים לכמויות ענק. את המידע הזה אמור הארגון לשמור ולתחזק, מאחר והוא מהווה את מאגר הנתונים הכולל שלו. כמות הנתונים העצומה המצטברת וגדלה כל הזמן, מחייבת את הארגונים למצוא שירותי אחסון יעילים עבורם, כמו גם למצוא פתרון לגבי התשתית הנדרשת והמתאימה לכך.

חשיבותו הרבה של מאגר הנתונים בתהליכי העבודה השוטפים של הארגון, מובילה לדאגות וטרדות רבות הנוגעות לטיפול השוטף בו, לשמירה עליו ולאיכותו.

שרותי אחסון אתרים

יש לנו מקום על השרת לעוד כמה אותיות?

הבולטות בדאגות הנסבות סביב תחום שמירת הנתונים והפתרונות הנדרשים להם הן:

  • נפח המאגר עצום בגודלו ומצריך נפח אחסון מתאים, מתוך חשיבה מקדימה, על הרחבתו של הנפח הזה באופן תקופתי. רכישת שרתי אחסון אתרים, תפעולם השוטף והרחבתם בהתאם לצרכים המשתנים, אינם עניין של מה בכך, וכרוכים בהשקעה כספית עצומה, בידע טכנולוגי מקצועי נרחב ובמציאת הפתרון למיקומם הפיזי.
  • אבטחת מידע – מאגר הנתונים הארגוני, המצטבר מכל סביבות העבודה האלקטרוניות בהן משתמש הארגון, כולל נתונים סודיים וחומר רגיש אשר דורש רמת אבטחה גבוהה במיוחד. פריצה למאגר נתונים זה עלולה לגרום לארגון לנזקים חמורים, אשר חלקם בלתי הפיכים.
  • רמת התשתית והתאמתה – נושא לא פחות חשוב בדילמה הארגונית הוא התשתית עליה מגובות סביבות העבודה השונות, אשר מהוות את מאגר הנתונים שלו. התשתית אמורה להיות עדכנית ומותאמת טכנולוגית לסטנדרטים ולתקנים המקובלים כיום. קבלת ההחלטה לגבי סוג התשתית ואופן ניהולה מצריך הבנה טכנולוגית עדכנית מעמיקה ומחלקת IT מקצועית, אשר אינן בהכרח חלק אינטגראלי מכל ארגון קיים.

מהי סביבת עבודה?

סביבות העבודה השונות בהן משתמש ארגון או בית עסק לעבודתו השוטפת, מרכיבים את מאגר הנתונים שלו. סביבות עבודה אלו יכולות להיות החנות האלקטרונית, סביבת B2C Business To Consumer דרכה מתבצעות רכישות אונליין שלו, פורטל העסקים שלו, רשת האינטרה-נט הפנים-ארגונית המשמשת לתקשורת בין עובדי הארגון או אתר האינטרנט, המשמש לייצוגו וטיפוח תדמיתו של הארגון בעיני לקוחות או שותפים פוטנציאליים לעסקים.

לסביבות העבודה השונות צרכי ניהול, תפעול ועדכון שונים, והן דורשות, בהתאם לכך, משאבים שונים הקשורים לנפח שלהן, סוג אבטחת המידע ורמת התשתית הנדרשת להן.

אולי נאחסן את הדיסקטים בטוסטר שבמטבחון?

בעבר, בתקופות בהן לא עמדו לרשותם של הארגונים פתרונות טכנולוגיים חיצוניים, אכן נאלצו הארגונים למצוא פתרונות יצירתיים כדי לגבות ולאחסן את המידע ההולך ותופח שלהם.

בתי עסק נאלצו להשקיע ברכישת מחסנים, מידע נשמר בארכיבי ענק מיושנים (ולא נשכח גם את ארונות המתכת המשרדיים שאחסנו תיקיות כבדות ומתפרקות). הסיכון לשלמות המידע היה גדול וחיפוש אחר מידע ספציפי בתוך המאגר היה קשה.

המהפך הטכנולוגי שהביא לנו את רשת האינטרנט והמדיה הדיגיטאלית המודרנית, גרם, אמנם, להקלה מרובה ואף חסך הרבה מקום פיזי במשרדי בתי העסק, אולם לא פתר את בעיית הסיכון הפיזי למאגר, אחסונו, אבטחתו ותפעולו השוטף. העובדה שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם ולהשתנות, מהווה גם היא גורם המקשה על ארגונים לאחסן את מאגר הנתונים שלהם בסביבה הפיזית הפנים-ארגונית.

השנים האחרונות, הובילו למהפך בנושא הזה וספקיות חיצוניות (Third Party Provider) המספקות שירותי טכנולוגיה אלקטרונית (לדוגמא אבטחת מידע, ניהול אתרים, תשתית ואירוח קבצים, עיצוב סביבות עבודה אלקטרוניות וכד'), לקחו על עצמן יותר ויותר חלקים מהמכלול הקשור לתשתית ה-IT העסקית. שירותי אחסון סביבות העבודה התפתח באופן טבעי כתוצאה מכך, והפך לחלק אינטגראלי מהשירותים המוצעים על ידי ספקיות התשתית.

איך נבחר ספקית שירותי אחסון אתרים?

כאמור, מציאת פתרונות מתאימים, תלויים לא רק ביכולתה של הספקית להתמודד עם כמויות המידע אותו מבקש הלקוח לאחסן, אלא גם ביכולותיה הטכנולוגיות לשמור על המידע.

שירותי אחסון יעילים, הם אלה המאפשרים לארגון המשתמש בהם אירוח סביבות עבודה שלמות על גבי תשתית עדכנית, העומדת בסטנדרטי האיכות המתקדמים ביותר בשוק הבינלאומי, שמירתו באמצעות פתרונות אבטחת מידע (פיזיים ואלקטרוניים) איכותיים ותפעול שוטף, הכולל ניהול ותחזוקה של התשתית עצמה. ניהול ותחזוקת מאגר המידע כוללים את מידת גמישותה של ספקית התשתית להרחבתו הפיזית של הנפח והתאמתו לכמות הגדלה של המידע.

השימוש בספקית תשתית חיצונית המקפידה על שירותי אחסון אתרים ברמה גבוהה, פוטר את הארגונים מדאגות רבות, מקל על העבודה השוטפת וחוסך לארגון כסף ומשאבים רבים.

למי מתאים שירות אחסון האתרים של MedOne?

שירות אחסון אתרים של MedOne מתאים במיוחד לעסקים גדולים ולחברות אנטרפרייז. בנוסף מיועדים שירותי אחסון אלה לאתרים שעבורם אבטחת מידע ללא פשרות היא קריטית וכן לאתרים שמחויבים – על-ידי הרגולציה הרלוונטית או לנוכח הציפיות של הלקוחות – לפעול ברציפות ועם מינימום זמני השבתה.

אחסון בענן המתקדם של MedOne הוא הבחירה הנכונה גם עבור אתרים שחשוב שיפעלו בשעת חירום. מעגלי האבטחה שלנו כוללים הגנה גם בפני אסונות טבע וטילים, ובהתאם אנחנו יכולים להבטיח שירותי אחסון שכוללים גם תוכניות התאוששות מאסון מהמתקדמות ביותר שיש כיום.

יתרון נוסף מבחינת ארגוני האנטרפרייז הוא הגמישות התפעולית המרבית שמאפיינת את השירות של אחסון אתרים ב-MedOne. בחברות הגדולות במשק הצרכים משתנים ללא הרף, ורק פתרון אחסון גמיש מוביל לגמישות ובזכותה גם לחיסכון כספי שעשוי להיות משמעותי.

שירותי אחסון במתקני MedOne

אתרי האחסון התת-קרקעיים של MedOne מספקים ללקוחותיה את המיקום הטוב ביותר לשמירה על מאגר הנתונים שלהם. פריסתם הרחבה של השרתים (על גבי למעלה מ-16,000 מ"ר), מקנה להם יתרון גדול, כשמדובר בתכנון ההרחבה העתידית של הנפח.

המיקום הפיזי והפריסה הגיאוגרפית של השרתים, מאפשרת רמת שרידות ואבטחה מהגבוהות בעולם ושקט נפשי למשתמשים בהם. השרתים, הממוקמים בשני אתרי ה-Data Center של MedOne, בנויים לתפעול עצמאי בעת חירום וללא תלות בגורמים חיצוניים. דבר ההופך את אתרי ה- Data Center, לחיוניים ומתאימים, לא רק למטרת גיבוי, אלא גם להתאוששות עסקית (Disaster Recovery) מהירה במיוחד.

הטכנולוגיה עליה מבוססת התשתית היא מהמתקדמות בעולם ובשילוב עם מערכת Med Nautilus (מערכת סיבים אופטיים משולבת המקשרת את מדינת ישראל כולה לרשת האינטרנט העולמית), היא הופכת את MedOne לצומת תקשורת מרכזית במדינת ישראל. זוהי אחת הסיבות שבזכותן הוענק לכל אחד מאתרי ה-Data Center מעמד של מפעל חיוני בעת חירום.

המשמעות עבור לקוחותינו הרבים היא שקט נפשי, שנובע מהביטחון באיכות השירות שמספקת MedOne. כל ארגון המשתמש בשירותינו יודע בוודאות גמורה כי מאגר המידע שלו מגובה בצורה הטובה ביותר ובאמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. שלמותם של מאגרי המידע העצומים המאוחסנים באתרים שלנו חשובה לנו לא פחות מאשר ללקוחותינו, והתשתית עליה אנו מתבססים הוקמה ומתופעלת באיכות חסרת פשרות.

אבטחת מידע עבור MedOne מהווה נושא חשוב מאין כמותו, כמשתמע, באופן טבעי, מסוג השירות אותו אנו מספקים וממעמדה של MedOne כמפעל חיוני בעת חירום.

אנחנו מייחסים לאבטחת המבנים הפיזית חשיבות עליונה, לא פחות מאשר לאבטחת הנתונים הנשמרים בהם, ומספקים את רמת האבטחה מהגבוהות בעולם משלושה היבטים שונים:

  • אבטחת מבנים – הכוללת הגנת המבנים מפני נזקי טבע ואסונות שאינם בשליטת יד אדם (כשריפות, נזקי מים, נזקי וכד'). על אמצעי הבטיחות נמנים מערכות מיזוג האוויר, מערכות החשמל, ומתקני בקרת מבנה משוכללים.

  • אבטחת מידע – הכוללת את שמירת שלמותו של מאגר מידע מפני כל ניסיון חדירה, פריצה למערכת או איומי רשת אפשריים. זאת באמצעות מערכות איתור חדירה מתקדמות, הצפנת מידע, ושכבות בטחון, היוצרות חומת מגן חסינה מניסיונות חדירה חיצוניים.

  • מערך אבטחה אנושי – צוות מקצועי המגובה על ידי מערכות אבטחה, אזעקה ושמירה מהמתקדמות בשוק האבטחה העולמי ואשר נועדו לשמור על המתקנים מפני כל ניסיון חדירה פיזי, גניבה או מתקפת טרור.

לפרטים נוספים בנושא שירותי אחסון - השאירו פרטים