אייל שייניס, solution architect, MedOne

פלטפורמת Azure תוכננה והוקמה בצורה גלובאלית, על מנת לתת שירותי ענן ציבוריים.
מאז הקמת הענן ועד היום הוקמו עשרות אתרי ענן ברחבי העולם, ואף דובר על הקמת אזור (Region) במדינת ישראל בעתיד הקרוב.
מאז ימי הענן הראשונים, הבינה חברת מיקרוסופט כי הענן הציבורי אינו יכול לעמוד לבדו, וכי המודל ההיברידי חשוב מאוד ללקוחות. מתוך ראיה זו, פיתחה ושחררה חברת מיקרוסופט את ה  Azure Stack Hub, פתרון משלים ל Azure אשר יכול לעזור לארגונים להתמודד עם בעיות שמירת מידע פרטי, נושאי רגולציה והתמודדות עם נושא ביצועים.

אם בוחנים לעומק את פתרון ה Azure Stack, נתן להבחין ב 5 יתרונות בולטים:

 1. שהות: כשמדובר בביצועי אפליקציה, מילי-שניות יכולות להבדיל בין הצלחה וכשלון.
  ככל שמקרבים את שרתי האפליקציה למשתמשים ומקצרים א השהות אנחנו יכולים לשפר את ביצועי המערכת בצורה חדה.
  היכולת לחבר את הענן בחיבורי רשת מהירים (ואפילו אופטיים) מאפשרים לנו לקצר את השהות למינימום ולשפר את ביצועי האפליקציה למקסימום.
 2. ביצועים וגמישות: פלטפורמת ה Azure Stack Hub מסופקת עם ביצועי על, והאחריות על שמירת רמת הביצועים הינה באחריות ספק הפתרון. הענן מאפשר גמישות מקסימלית: כמה לצרוך ומתי (ולשם בהתאם), איך להתחבר (חיבור ציבורי, חיבור נקודה לנקודה, הצפנה ועוד), איך לאבטח את הסביבה ובתוכה, ואפילו שילוב היברידי של ארון או מספר ארונות פיסיים אשר מתחברים לסביבת הענן בחיבור רשת מהיר)
  אבטחה: למרות שמדובר בפלטפורמת ענן, השימוש ב Azure Stack מאפשר שמירת מידע רגיש בגבולות ישראל, בחברה ישראלית הכפופה לחוק הישראלי ולרגולציה הישראלית. ארגונים יכולים לסמוך על ספק הפתרון בנושא שמירת המידע, מכיוון שהמידע נשמר בו ולא עובר בצורה אוטומטית לאף אתר או מדינה אחרת. חברות יכולות להרשות לעצמן לפתח ולהשתמש במוצרי ענן ללא צורך בהתפשרות בנושא אבטחה. נושא האבטחה מטופל בצורה מרכזית ע"י חבר מיקרוסופט ולא תלויה בידע כזה או אחר של אדם בודד, והעדכונים מנוהלים בצורה מרכזית ומופצים אוטומטית ע"י חברת מיקרוסופט.
 1. שמירה על המידע בגבולות ישראל:
  חברות רבות חוששות מהמעבר לענן, מכיוון שישנו הפחד שהמידע שלהם יתחיל להתגלגל במקומות שונים ומשונים, והם יאבדו את השליטה איפה הוא נמצא.
  שימוש ב Azure Stack יכול להבטיח שהמידע נשמר רק עליו ולא "זולג" למקום אחר, ועדיין לאפשר לחברות שימוש בפלטפורמת הענן.
 2. התאוששות מאסון:
  מכיוון שפלטפורמת Azure Stack הינה הרחבה של שירותי Azure, ניתן ליצור תוכנית התאוששות מאסון אשר מניידת פתרונות ושירותים בין הפלטפורמות במינימום שינויים ומאפשרת (בעלות סבירה יחסית) פתרון התאוששות מאסון זמין ומהיר.

אחד הלקוחות האחרונים שעלה לאוויר ביצע מיגרציה מענן ציבורי גדול באירופה ל Azure Stack Hub ב MedOne. מכיוון שהמערכת שלו עוסקת בהזרמת ווידאו, החליט לעבור לענן בישראל על מנת לשפר את ושא השהות שלו (Latency) לדבריו, ההסבה בוצעה בקלות רבה והוא הופתע לגלות כי הביצועים טובים יותר ממה שהורגל אליהם בענן הציבורי בחו"ל. "באתי בשביל השהות, והרווחתי הרבה יותר…"

אז עם כל היתרונות הללו, לא תבואו לנסות?
מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר לקבלת משתמש\סיסמא על מנת להתנסות במוצר.
צוות המומחים שלנו ישמח לשוחח אתכם על מנת להבין ולהסביר איך Azure Stack יכול לעזור לארגון שלכם.