נכתב ע"י: אייל שיניס, MedOne

ההתרגשות בשיאה!

רגע לפני, רצינו לחלוק אתכם את הסיבות להתרגשות, ובעיקר לספר לכם מה זה, איפה זה פוגש אתכם כלקוחות, ומה תוכלו לקבל ולהרוויח מהמהלך שלנו.

אז מי שלא מכיר, Azure Stack הינו ההרחבה של שירות הענן Azure של חברת מיקרוסופט.

לשימוש ב Stack מספר יתרונות מובהקים, אותם נפרט בהמשך.

אחת התצורות בה ניתן להשתמש בשרותי Azure Stack, הינה לרכוש שרותים אלו מספק שירות (ISP) כדוגמת MedOne. בצורה זו, השירות האחריות והתפעול מתבצע על ידי ספק השירות.

אז למה זה טוב ללקוחות, ומה זה נותן להם?

העובדה שה Stack דומה במהות שלו לאחיו הגדול, מאפשרת שימוש היברידי אמיתי בחלק מהמקרים.
זה אומר שנתן ליצור מנגנון פיתוח (CI/CD) המשתמש באינסוף משאבי ענן ציבורי בחו"ל, ושמירת מערכות הייצור על פלטפורמה דומה בגבולות ישראל. במקרה כזה, המידע הרגיש אינו עוזב את גבולות ישראל ואינו חשוף לרגולציות נוספות והמערכות מקבלות ביצועי שהות (Latency) מעולים (יחסית לשירותים שמאוחסנים בחו"ל).

גם אם אין צורך בפיתוח בחו"ל, השימוש בענן ציבורי המבוסס פלטפורמה בינלאומית עם סטנדרטים אחודים בגבולות מדינת ישראל, ללא תלות בחיבור תקשורת לחו"ל מאפשר ללקוחות תחת רגולציה קפדנית או צרכי תקשורת מאתגרים (רוחב פס לחו"ל הינו יקר ולעיתים פוגם בכלכליות הפתרון) גמישות ויציאה מגבולות חדר המחשב המקומי שלהם.

ספק הפתרון, יכול לשלב  פתרונות היברידיים אמיתיים, כמו חיבור ישיר של כלוב לקוח (במקרה של Hosting) לתשתית הענן. פתרון זה מאפשר שילוב של מערבות פיסיות (כמו AS/400 או Mainframe) בחיבור ישיר לסביבת הענן.

שרותי PaaS בישראל – הפלטפורמה מכילה מספר שרותי PaaS (תלוי במיקרוסופט וביישום של הספק) אשר עוזרים ל Go To Market מהיר יותר ושימוש בBest Practice  של ספקים מובילים.
לדוגמא – שימוש ב Database as a Service מוזיל את עלויות הרישוי, מוריד משמעותית את עלויות התחזוקה, ומאפשר גמישות בגודל בסיס הנתונים, כאשר התשלום בפועל הינו על פי הצריכה ולא מראש לפי הערכה עתידנית.

שרותי PaaS אשר זמינים היום להקמה מבית מיקרוסופט הינם:

  • MS-SQL as a Service
  • MySQL as a Service
  • App Service

אז לסיכום

נכון שזה לא אתר Azure כמו באירלנד, ונכון שאין בו את כל הmarket place  של Azure, רק חלק מה PaaS והSaaS העשיר של הפלטפורמה. אבל הוא Azure Stack, והוא בישראל, והוא שיתופי, והוא כלכלי, והוא בטוח…

ועכשיו כבר אפשר להשתמש

אז שיהיה לנו בהצלחה !!!

 

 

השארת תגובה