שירותי הענן הופכים לנדבך חיוני בתשתיות של החברות העסקיות. כמעט 90% מהעסקים בארה"ב משתמשים בשירותי ענן בצורה כלשהי, משיקולי התייעלות.

הדבר בולט עוד יותר בחברות שירות אשר מעסיקות אנשי שטח ומשתמשות באפליקציה לאנשי שטח. מחקר שפרסם ארגון  Service Council מצביע על כך ש-84 אחוזים מחברות השירות אימצו או עומדים לאמץ תצורת ענן, אשר נושאת בקרבה יתרונות משמעותיים במיוחד עבור ארגונים אשר מספקים שירותים בשטח. זאת מהטעם כי אפליקציות מבוססות ענן מסייעות לפשט תהליכים כגון שיגור, שינוע, תזמון, חיוב ועוד.

אם אתם יושבים על הגדר ומתחבטים בסוגיית יישום הענן בארגון שלכם, הכנו עבורכם ארבע סיבות לבצע את המעבר.

1. גמישות

אחד היתרונות העיקריים של פתרון מבוסס אירוח בענן הינו הגמישות שהוא מספק. הצרכים העסקיים דינמיים ומשתנים במהלך השנים. מערכות המחשוב (אשר לעיתים נמצאות תחת לחצים ועומסים בגין השוטף) לא תמיד משתנות באותו הקצב ולא תמיד מדביקות את הצרכים הללו.  יתר על כן, לעיתים צוות המחשוב שלכם נדרש לתת מענה לתנודות ולגידול עונתי.

שירותי ענן מקלים על הרחבת המשאבים והקטנתם בחזרה כלפי מטה לפי הצורך. ללא ענן, אתם עלולים להידרש לשדרוגים יקרים רק עבור תקופות קצרות וזמניות.

בין אם בכוונתכם להרחיב את העסק לאורך זמן, ובין אתם מתמודדים עם היקפים משתנים של טרנזקציות בתקופות שונות במהלך השנה (לקראת החגים דוגמא), אזי  ליכולת להגדיל ולהקטין את המשאבים לפי הצורך מבלי לצרוך משאבים מיותרים יש ערך כספי רב.

שימוש בשירותי ענן מהווה, איפוא, את הפתרון הגמיש ביותר לחברות אשר חוות תנודות מתמידות ועונתיות בעסקים. יתר על כן, כפועל יוצא הוא מאפשר לכם למנף טוב יותר את משאבי ה-IT בארגון ולפנותם למטרות חשובות אחרות.

2. ניידות

עבודה בתחום השירות מטבעה שחלק ניכר ממנה מתבצע בשטח. שימוש בשירותי ענן מביא ערך מוסף לאפליקציות המיועדות לעובדים בשטח. בין אם מדובר בטכנאי שירות, נהגים, מפיצים, סוכני מכירות או מתקינים, בין אם מבוצעות פעולות בשטח כגון בקרות ודיווחים, מילוי טפסים בשטח, מכירה VAN SALE, שיגור, שינוע רכבים, ניהול ליסינג, אבטחה, שמירה, הפצה ועוד,  לכל אלו צרכים משותפים: יש לציידם בגישה לאפליקציה ולמידע הרלוונטי מכל מקום ומכל מכשיר נייד. כך גם למנהלים שלהם. שירותי הענן מאפשרים נגישות לנתונים החיוניים ותומכים במשלוח עדכונים חוזרים באורח מיידי למערכות הליבה של הארגון. ההזמנות, החיובים ושאר התזמונים מתעדכנים בזמן אמת.

עובדים שניתנת להם האפשרות לגשת לנתונים מכל מקום בשטח, ללא קשר למיקום, חווים  שביעות רצון גבוהה יותר ומעורבות רבה יותר בעבודתם הודות לשימוש בשירותי הענן. שירותי הענן אף משפרים את שיתוף הפעולה במצב שבו המנהלים והעובדים נמצאים במקומות שונים. הואיל וכל אחד יכול לקבל גישה למידע הנחוץ מכל מיקום, אנשים יכולים לעבוד יחד בקלות ולהשלים את משימותיהם במהירות וביעילות רבה יותר.

3. חיסכון כספי

הקמת תשתיות וציוד הולם יכולים להיות יקרים למדי. הדבר דורש לבצע השקעות משמעותיות בשרתים, באחסון, בתשתיות תקשורת, באבטחה, בשטח ריצפה ועוד – שלא לדבר על עלויות הפיקוח, התחזוקה והשמירה של המערכות.

עם פתרון המבוסס על ענן, כל התשתית נמצאת בענן, מה שמפחית את עלויותיה בצורה משמעותית. בענן כל התשתית כולל שטח הריצפה, גיבויי החשמל, תשתית התקשורת ועוד, משותפת למספר חברות ומשתמשים, תוך עלויות משתמש נמוכות יחסית.

אם  הנכם מיישמים אפליקציית מובייל באתר החברה, לא רק שהיא דורשת השקעה כספית משמעותית בחומרה ובתוכנה, אלא אף מצריכה השקעת זמן רבה. עליכם לחקור ולבחור את השרתים הנכונים, ללמוד את החידושים בנושא האחסון, לשכנע את השותפים וההנהלה, ובהמשך הדרך לדאוג לעדכונים שוטפים, ניטור, בדיקות, גיבויים ותחזוקה שוטפת. שירותי ענן חוסכים לכם את הזמן וכאב הראש.

4. SLA

הענן הוא גם אמין למדי, שכן התשתיות בו לעתים קרובות עוצמתיות יותר מאלו המקובלות בחברות השונות. מתקני האחסון עומדים בסטנדרטים גבוהים מאד כולל רמת המיגון, האבטחה והשרידות שלהם. הצהרה זו מהווה חדשות טובות עבור חברות שירות אשר נושאות בהתחייבויות וב-SLA ללקוחותיהם. במצב של נפילת תקשורת בארגון שלא מיישם פתרון ענן, טכנאי השטח לא יוכלו לעמוד בדרישות השירות. אבל עם שימוש בענן, אנשי השטח יכולים תמיד לגשת לאפליקציה ולהמשיך לספק שירות רציף. בשירותי ענן קיים פחות סיכוי להיכשל.

לסיכום:

הפעלת אפליקצייה לאנשי שטח על גבי ענן לא רק מייעלת את העסק שלכם, אלא אף חוסכת לכם זמן וכסף, עם היתרון הנוסף של יכולת הגדלת משאבים עונתית לפי הצורך.

עסקים מכל הסוגים משתמשים בענן, וחברות המעניקות שירות בשטח מצטרפות למגמה גם הן. הישארו תחרותיים בתעשייה שלכם ושפרו את הפרודוקטיביות עם פתרון מבוסס ענן.

המאמר נכתב בחסות WEBLET – האפליקצייה החדשנית לכל אנשי השטח המתארחת בשירותי הענן של MedOne.

השארת תגובה