אייל שייניס, MedOne, Solution Architect

הקורונה בעולמות ה IT

Cubid – 19 הידוע גם בשם וירוס הקורונה, נחשב למגפה עולמית ויוצר "כאוס" בעולם עם כמויות חולים גבוהות מאוד וזורע הרס בכלכלת העולם בכלל ובישראל בפרט. חברות גדולות ברחבי העולם השביתו מפעלי ייצור והחלו לאסור על טיסות. אירועים גדולים ברחבי העולם ובישראל נדחו ובוטלו, ביניהם אירוע של חברת Facebook, אירוע של חברת Google, ואפילו דחייה של הכנס השנתי של חברת STKI.
חברות ענק כמו Apple אפילו הוציאו הצהרות שלא יעמדו ביעדי הרבעון עקב המצב וכולם חיים בחוסר וודאות מה יביא המחר.

ההאטה מורגשת במשק כאשר הנחיות משרד הבריאות והממשלה מנחים את העובדים במשק הציבורי והפרטי שאינם כחלק ממפעל חיוני, לעבוד מהבית ואיסורים על התכנסות מעל 10 אנשים לא מאפשרים קיום פגישות וישיבות עסקיים. כפועל יוצא, ישנה האטה בייצור ובצריכה, דבר המוביל לחוסר יכולת למדוד את הצורך ולעמוד בו.

ארגונים מבינים עכשיו יותר מתמיד את הצורך בהערכות לאסון מסוג זה, החל מהנגשת השירותים שלהם בצורה דיגיטאלית, ויצירת תשתית אמינה גם למערכות הייצור, בד בבד עם הנגשת המערכות הפנים-ארגוניות לעובדים לעבודה מהבית, ללא התפשרות בנושא אבטחת המידע.

זמנים כאלו הופכים פתרונות ענן לרלוונטיים יותר, מכיוון שהם מייתרים את הצורך להגיע למשרד ומאפשרים כחלק בסיסי מהמהות שלהם עבודה מכל מקום.

לאחרונה הודיע משרד הבריאות על צמצום פעילות המשק, ועוד שורת צעדים דרסטיים להתמודדות עם הנגיף. עיקרי הדברים הינם "ריחוק חברתי" שמשמעו מרחק בין אדם לחברו. לדבר השפעה הרסנית על העבודה מהמשרד והדרך העיקרית להתמודדות. צעדים אלו אף יוחמרו בעתיד הקרוב ולכן יש להערך עם תוכנית חלופית שתאפשר רציפות תפעולית בכל מצב.

בתקופה זו של חוסר וודאות ארגונים בוחרים אילו פרויקטים הם חובה ברמה הארגונית, משקיעים בחיזוק וייצוב המערכות, ומשקיעים במערכות גישה מרחוק ומערכות קולבורציה, על מנת לאפשר עבודה מהבית בצורה שקופה ומאובטחת.

אחת הדרכים להתמודד עם המצב הוא לוודא שיש לכם ספק ותשתית ענן אשר תאפשר לכם גמישות להתרחב ולהתכווץ על פי הצורך, גם אם הצורך אינו קיים ברגע זה. חשוב שברגע הדין, תוכלו לענות לצרכי המחשוב (אותם לא תמיד ניתן להעריך היום) ולכן זה הזמן לייצר תשתית ענן שתעמוד לרשותכם ביום הדין.

דרך נוספת, הוא לוודא שיש בידכם פתרון DR אמין (גם פה, ישנה עדיפות לפתרון DRaaS מנוהל) שיאפשר חזרה לעבודה מהירה וגמישה, ללא צורך להגיע למשרד או לחדר המחשב המרוחק.

 

מקווים שנעבור את התקופה הקשה שלפנינו בהצלחה, ומאחלים לכם חג חירות (גם חירות מהקורונה) שמח.

 

ואל תשכחו לקחת ויטמין סי לחיזוק המערכת החיסונית 😊