ניהול עסק אינו דבר של מה בכך. יש כאן הרבה מאד פעולות שצריכות להתבצע סביב השעון, חלקן הגדול נעשה במקביל, כאשר ביצוע על פי הספר יאפשר התנהלות יעילה ונטולת הפרעות. תחום הניהול נחשב לדינמי מאד וכולל מספר "תורות" שיכולות לשנות את חוקי המשחק. שירותים מנוהלים נחשבים למילה האחרונה בתחום ומציעים מגוון רחב של יתרונות, שיכולים להתגשם אם בוחרים בחברה שיודעת לבצע את העבודה היטב.

קווים לדמותם של השירותים המנוהלים

שירותים מנוהלים הם למעשה תפיסה חדשה של מודל שירות, שמשלב בין שתי תפיסות מסורתיות יותר: תפעול פנימי (In House) והעברה של הניהול כולו לחברה חיצונית (מיקור חוץ – Outsourcing). המשמעות בשירותים המנוהלים היא שמעבירים חלק מהתהליכים ומהפעולות הניהוליות לחברה חיצונית, ומשאירים שירותים שונים תחת השליטה המלאה של חברת המקור.

לא קשה להבין מדוע שירותים מנוהלים עשויים להתאים כיום לעסקים רבים, גדולים וקטנים כאחד, ובכל תחום פעילות שאפשר לחשוב עליו. גמישות הרי היא אחת ממילות המפתח המרכזיות כאן, ודרישה של רבים מהעסקים כיום. לכל עסק או ארגון יש הרי DNA משלהם, שמשפיע על צורת הניהול, על הפעולות הספציפיות שצריכות להתבצע וגם על ההחלטה מי בדיוק מבצע מה.

שירותים מנוהלים במידה מסוימת מאפשרים ליהנות משתי העולמות. אם יש פעולות שלא יודעים איך לבצע או שסבורים שיכולות להתבצע טוב יותר עם חברה חיצונית, ניתן להעביר לה את הסמכויות הללו. כך אפשר לחסוך לא מעט כספים: העברת הסמכויות האלו מונעת את הצורך להעסיק אנשי מקצוע מטעם החברה או להכשיר אותם (מה שכרוך בזמן ובהרבה מאד כסף, כמובן). מנגד, פעולות ספציפיות אפילו באותו תחום מקצועי רחב יותר יכולות להתבצע על ידי אנשי החברה עצמה, על פי הבחירה של אנשיה.

למי מתאימים שירותים מנוהלים?

שירותים מנוהלים מתאימים במגוון רחב של מצבים. הפתרון אידיאלי עבור עסקים שמרגישים שהם מאיימים לקרוס תחת הנטל הכבד של תפעול העסק וניהולו – אבל עדיין מעוניינים לשמור חלק ניכר מהפעולות ההכרחיות לגורמים חיצוניים. העסק יכול להעביר למומחים תחומים שהוא פחות בקיא בהם, שאין בו כוח אדם מספיק שיוכל לבצע אותם או שאין בידיו הציוד הדרוש לצרכים אלה.

מן העבר השני של המשוואה, העסק יכול לבחור להשאיר אצלו שירותים הנחשבים לרגישים במיוחד מבחינת המידע האגור בהם, או תחומים שהוא יוכל לנהל היטב או בצורה ייחודית (למשל, כשיש תפיסה ניהולית ייחודית שהעסק מעוניין לשמור כדי ליהנות מהמעלות שלה עבורו).

גם בציוד עצמו יש גמישות

העולם שאנחנו חיים בו הופך למתקדם יותר משנה לשנה, כאשר הטכנולוגיה מקבלת תפקיד מרכזי. המשמעות היא שלצורך הניהול השוטף – ובמידה רבה, הניהול היעיל – אנחנו משתמשים פעמים רבות בציוד מתקדם הכולל כלי ניהול, מערכות ממוחשבות, תוכנות ייעודיות וכן הלאה. צריך לקחת בחשבון שאת האמצעים האלה יש לפעמים להתקין בבית העסק או מחוצה לו, להעביר את אנשי הארגון תהליכי הדרכה בדרך להטמעת המוצרים וכן הלאה.

אם כך, מה אם אנשי העסק אינם מחזיקים בציוד הזה, אבל כן יוכלו לבצע את הניהול באמצעותו באופן עצמאי? ובכן, כאן הם יכולים לבחור בשירות שמספקות חלק מהחברות הפועלות בשדה המשחק: השכרה של ציוד לפרק זמן מוגדר, או שירות חלקי הכולל אספקת הציוד או שירותים נקודתיים ביחס אליו, אם תרצו. בחירה שכזו יכולה לצמצם את העלויות וגם להקל על אנשי העסק. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר פתרונות שהופכים להיות מבוססי ענן, כך שאין צורך ברכישת ציוד קצה או בהתקנת תוכנות ייעודיות. את השירותים המנוהלים ניתן לשלב גם כן עם מחשוב הענן, באמצעות תשתיות תקשורת שגם כך אמורות להיות קיימות כיום בכל עסק באשר הוא.

אז מה אנחנו ב-MedOne מציעים?

מגוון השירותים המנוהלים שלנו משלימים את פתרונות האירוח וההמשכיות העסקית, ויוצרים מעטפת מושלמת שמסייעת לכם להפעיל את ליבת הארגון בכל תנאי. העובדה שכל הפתרונות ניתנים תחת קורת גג אחת הופכת את התהליך לפשוט יותר וגם מאפשרת להפחית את העלויות שלו בצורה ניכרת. התוצאה היא שקטנים הסיכויים שדברים מסוימים ייפלו בין הכיסאות, עם פוטנציאל מוקטן לטעויות שעלולות לעלות לעסק הרבה מאד כסף.

צוות המומחים של MedOne בתחומי התקשורת / אבטחת מידע / סיסטם עומד לרשותכם ויסייע לכם להתגבר על כל תרחיש שישבית את מרכז העצבים הארגוני. במסגרת השירותים המנוהלים הניתנים עבור עסקים וארגונים בסדרי גודל שונים אנו מציעים:

· שירותי קישוריות מגובה לאינטרנט המאפשרים לכם חיבור מקומי של מערכות המידע שלכם המתארחים באתרי MedOne לכל אחת מספקיות האינטרנט והתמסורת בישראל.

· פתרונות אבטחת מידע מנוהלים – שירותי אבטחת מידע המנוהלים ממרכז בקרה ייעודי 24/7 וכוללים פתרונות FW, ניתוב, SSL, VPN, מאזן עומסים (Load balancer) ועוד.

· שירותי אצבע – מאפשרים לכם לבצע, באמצעות אנשי התמיכה שלנו, פעולות פיזיות בשרתים המתארחים שלכם (דוגמת RESTART).

כל אלה הופכים את ניהול העסק השוטף לפשוט הרבה יותר, מה שבא לידי ביטוי בייעול תהליכים, בקיצור משך הזמן שצריכים אנשי העסק להשקיע וגם בחיסכון כלכלי בלתי מבוטל.