המשכיות עסקית MedOne

המשכיות עסקית היא תפיסה ניהולית ותפעולית המתייחסת לקריטיות של המשך פעילותן של מערכות המידע בארגונים וחברות, גם כאשר מתרחשת תקלה, אסון, חבלה או כל מפגע אחר. כשהנחת העבודה היא שתקלה או מתקפה הן רק עניין של זמן, ולנוכח העובדה שאובדן מידע חיוני עלול להשבית את פעילות העסק ולהוביל לנזקים חמורים ואפילו בלתי הפיכים, ניהול סיכונים מושכל מחייב נקיטת אמצעים כדי לוודא שהעסק יוכל להמשיך להתנהל כרגיל בכל איומי הייחוס בישראל, מלחמה, רעידות אדמה, מזג אויר קיצוני, סייבר טרור וכו.

למשל מתקפת כופר, כשווירוס חודר אל המחשבים או כשהם שובקים חיים בשל תקלה טכנית – נדרשת למעשה ההמשכיות העסקית שתבטיח את המשך הפעילות של הארגון המשכיות עסקית מיטבית כוללת שני מרכיבים: שחזור מלא ומדויק לחלוטין של כלל המידע העדכני בכל המחשבים בארגון או בעסק, והתאוששות מהירה כך שפרק הזמן שבו העסק לא פועל בשגרה יהיה מינימלי.

 

פתרונות מהמתקדמים בשוק הישראלי

  • MedOne הוסמכה לתקן ISO22301 שמבטיחה עמידה ב-SLA בהתאמה לאיומי הייחוס של ישראל, כך שכל המתקנים יהיו זמינים בארועים מסוג זה.
  • MedOneDR ו- MedOneBU - פתרונות המשכיות עסקית ו-DR מהמתקדמים בשוק הישראלי, המשלבים, מתקני אירוח, מתודולוגיה וטכנולוגיה
  • Disaster recovery - הטכנולוגיה המתקדמת של חברת MedOne מבטיחה מענה אפקטיבי במיוחד לצורך יכולת התאוששות מאסון
  • סביבת Hybrid Cloud איזון בין תשתיות המחשוב הקיימות של הארגון לבין מחשוב הענן ושמירה על המידע במדינת ישראל

עמידה בכל תקנים הדרושים

ההמשכיות העסקית המיטבית מושגת באמצעות תוכנה לשכפול נתונים שפועלת באופן רציף ומעדכנת בזמן אמת את מאגר הגיבוי שנשמר בענן מאובטח היטב ומוגן לחלוטין. הגיבוי המלא והמיידי בזמן אמת מבטיח שבכל נקודת זמן כל הדאטה שלכם נמצאת לא רק על מחשבי העסק או הארגון, אלא גם בענן. בהתאם, ברגע שתתרחש תקלה כזו או אחרת, ניתן לשחזר את כל מערכות המחשב ואת כל מסדי הנתונים בשלמותם – ולאפשר לכם להמשיך לפעול ללא שום השבתה.

יכולת התאששות מהירה לאחר אסון להמשכיות עסקית תקינה

יכולת התאוששות מאסון מחשובי תוך זמן קצר ומבלי שייגרם כל נזק חשובה לכל עסק ולכל ארגון – ובפרט לאלה שפועלים בתחומים מוטי מידע, כלומר ה-Data מהווה משאב יקר ערך במיוחד עבורם. דוגמה מצוינת לכך היא חברת ביטוח שלמאגר המידע שכולל את לקוחותיה על כל הפוליסות שלהם חשיבות קריטית, ובנוסף הרגולציה מחייבת אותה להגן על הדאטה.

גופים נוספים שמבחינתם המשכיות עסקית אינה "רק" המלצה חמה אלא הכרח המציאות הם בנקים וגופים פיננסיים אחרים, חברות היי-טק, בתי חולים ושירותי בריאות, מוסדות ממשלתיים וכאמור כל עסק או ארגון שפעילותו נשענת על מידע רחב היקף שמתעדכן בתדירות גבוהה.

חברת MedOne מקפידה לעמוד בכל תקנים הדרושים להבטחת עמידה מול תרחישי ייחוס:

MedOne  עומדת בתקן ISO22301 שמבטיחה עמידה ב -SLA  של 99.99% בהתאמה לתרחישי הייחוס של ישראל: מלחמה, סייבר טרור, מזג אויר קיצוני, רעידת אדמה, גיוס המוני ואף מגיפה, ובנוסף, היא מוגדרת כמל"ח, כך שכל המתקנים יהיו זמינים בארועים מסוג זה.

MedOne  מפעילה ארבעה מתקני דאטה סנטר תת קרקעיים. המתקנים משמשים כצומת התקשורת של ישראל, קרי נקודת חיבור משמעותית בין תעבורת התקשורת בישראל לבין תעבורת התקשורת העולמיות.

האסטרטגיה של MedOne​

  • מתודולוגיה - חלוקת האירוע לשלוש מקטעי זמן המרכיבים אותו: ניהול המשבר ברגעיו הראשונים, עד השגת שליטה באירוע וביצוע הערכת מצב והפעלת תכניות ההמשכיות העסקית וקיום תהליכי הליבה באמצעות גיבוי באתר או מחוצה לו.
  • התאוששות - טיפול ושיקום הנזקים תוך מעבר הדרגתי לקיום תהליכי הליבה באמצעות התשומות המקוריות.
  • DRaaS - החברה מאפשרת התאוששות מאסון ע"י גיבוי מלא ורציפות תפעולית מיידית בזמן אמת, כך שבכל נקודת זמן כל הדאטה שלכם נמצאת לא רק על מחשבי העסק או הארגון, אלא גם בענן. בהתאם, ברגע שתתרחש תקלה כזו או אחרת, ניתן לשחזר את כל מערכות המחשב ואת כל מסדי הנתונים בשלמותם – ולאפשר המשך עבודה ללא שום השבתה.
  • BCP - לחברה 8 מעגלי אבטחה, שכל אחד מהם מספק הגנה בפני כל התרחישים המאיימים על פעילות המחשוב של כל העסקים והארגונים- ובהתאם גם SLA של למעלה מ-99%. מתקני החברה מתפרסים על 19,000 מ"ר, ממוקמים עמוק מתחת לקרקע (15 מטר מתחת לפני השטח) ובפריסה ארצית. למעשה מדובר בבונקר בתוך בונקר כשבכל מתקן הפרדה מלאה בין השרתים המיועדים ללקוחות החברה לבין מערכות התמיכה בשרתי החברה עצמה.

לפרטים נוספים, מלאו את הטופס ותענו בהקדם!

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן